• 100 - lecie szkoły

          • Dzień 16 listopada 2017 r. w historii Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławcu zapisze się jako bardzo ważne i piękne wydarzenie. W tym właśnie dniu świętowaliśmy jubileusz 100-lecia istnienia naszej placówki.

            Szkolne korytarze oraz dwie sale lekcyjne  przywitały zaproszonych  gości wystawami specjalnie przygotowanymi na tę okazję. Można było zapoznać się z losami absolwentów, ich sukcesami, oglądać zgromadzone pamiątki, stare dokumenty, zdjęcia, kroniki - wszystko, co składa się na stuletnią historię naszej szkoły. Wszyscy mieli też okazję podziwiać prace uczniów, które zostały nagrodzone w szkolnych konkursach.

            W murach dostojnej Jubilatki pojawili się znamienici goście m.in. Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dr Marian Rojek, Pani Joanna Jabłońska reprezentująca Senatora RP Jerzego Chróścikowskiego, Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Pan Marian Bernat – Wójt Gminy Sitno, Pan Arkadiusz Bratkowski – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Pan Tomasz Zieliński – Dyrektor Delegatury Zamojskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Pan Krzysztof Gałaszkiewicz – Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie, Pan Krzysztof Pilip – Dyrektor Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zamościu o. Sitno.

            O godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbyła się uroczysta msza św. koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Mariana Rojka, ks. Tadeusza Bastrzyka, ks. Krzysztofa Portkę i ks. Wiesława Knapa, podczas której mdliliśmy się za byłych i obecnych pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców.

            Po uroczystym odsłonięciu i poświęceniu tablicy pamiątkowej na budynku szkoły przeszliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie zebranych powitali wierszami oraz tańcem młodsi uczniowie oraz przedszkolaki. Po przemówieniu Pani Dyrektor Agnieszki Herc oraz okolicznościowych wystąpieniach gości udaliśmy się w sentymentalną podróż po historii placówki, w której znalazły się informacje o najważniejszych wydarzeniach z jej przeszłości. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć piękne, patriotyczne, a zarazem wzruszające przedstawienie przygotowane na podstawie opowiadania naszej patronki, Marii Dąbrowskiej, pt. „Marcin Kozera”. Wspaniałe piosenki  w wykonaniu chóru szkolnego oraz liczne tańce wprowadziły nas w nastrój  wspomnień i nostalgii. Na długo zapamiętamy również inscenizację taneczno – gimnastyczną, w  której Śnieżka pokonuje złą królową i dzięki temu na królewskim dworze po wielu latach panowania srogiej zimy nadchodzi upragniona wiosna.

            Momentami szczególnie wzruszającymi były wystąpienia absolwentów –  Pana Marcina Greli i Pana Michała Rycaja.  Ze sceny padały ciepłe słowa uznania i wdzięczności dla dawnych pracowników szkoły, jak i obecnie w niej pracujących. Absolwenci ze wzruszeniem dzielili się swoimi wspomnieniami, jakie zachowały się w ich sercach i pamięci. W niejednym oku zakręciła się łza…

            Na zakończenie wspaniałego jubileuszu 100 - lecia szkoły nie mogło zabraknąć pysznego tortu urodzinowego, którym zostali poczęstowani wszyscy uczniowie.

            Po występach wspólne spotkanie gości, byłych pracowników, absolwentów, nauczycieli sprzyjało podtrzymaniu uroczystego charakteru święta szkoły a także wspomnieniom po latach.

             Uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławcu  przeszły już do historii. Mamy nadzieję, że Szacowna Jubilatka z roku na rok, mimo upływających lat, będzie jeszcze bardziej pięknieć i się rozwijać. Ufamy, że całą społeczność szkolną czeka jeszcze niejeden wielki i wspaniały jubileusz. 

            Pragniemy podziękować wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili tę ważną dla nas uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do jej wyjątkowego charakteru. Dzięki zaangażowaniu i pracy grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców oraz zaprzyjaźnionych instytucji i sympatyków szkoły ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.  

            Słowa szczególnej wdzięczności pragniemy skierować również do naszych sponsorów za pomoc i wsparcie okazane przy organizacji obchodów 100 - lecia naszej szkoły. Należą do nich:

            • Wójt Gminy Sitno – pan Marian Tadusz Bernat,
            • Koło Gospodyń Wiejskich Jarosławiec Górny.
            • Firma „ GRANBUD” – pan Waldemar Rycyk,
            • Firma „BRENAL” – pan Janusz Spierzak,
            • Biuro Podróży „ Laguna Tour „– pan Leszek Smoła,
            • Społem PSS Robotnik w Zamościu – pani Maria Wawrzaszek – Gruszka,
            • Firma Ubezpieczeniowa BROKER,
            • Szkoła Muzyczna YAMAHA,
            • Firma „PAWLOGISTIC” – pan Dawid Pawlicha,
            • Firma AD REM – pani Beata Jurecka
            • Pan Marcin Morgun,
            • Pan Władysław Wydmański – Radny Gminy Sitno,
            • Pan Jan Ryszczuk – Radny Gminy Sitno,
            • Pan Czesław Gęborys – sołtys wsi Jarosławiec Dolny z radą sołecką,
            • Pan Eugeniusz Grela – sołtys wsi Jarosławiec Górny z radą sołecką,
            • Pan Krzysztof Ożóg – sołtys wsi Jarosławiec z radą sołecką,
            • Panie: Halina Kawalec, Ewa Długosz „Nasz sklep”,
            • Pan Ryszard Szawarski.

             

             

             

             

             

             

             

          • Wycieczka klasy szóstej

          • 10 listopada 2017 r. uczniowie kl. VI wraz z wychowawczynią wyjechali do Zamościa na lekcję historii do Muzeum Zamojskiego i Rotundę w Zamościu. Pani przewodnik bardzo ciekawie i barwnie opowiadała o Janie Zamoyskim założycielu Zamościa oraz historii powstania naszego miasta. Podczas spaceru po Starym Mieście szóstoklasiści mieli możliwość oglądania i podziwiania kamieniczek, zrewitalizowane mury obronne, odnowioną Katedrę Zamojską poznając przy tym historię poszczególnych budowli. Największe wrażenie na uczniach zrobiła Rotunda - Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny, na której dowiedzieliśmy się jaką pełniła ona funkcję podczas II wojny światowej. Po pouczającej i wzruszającej lekcji historii wróciliśmy do szkoły. 

            Zapraszamy do galerii.

          • Wycieczka - Wystawa klocków Lego

          • Dnia 30 października 2017r. uczniowie klasy 4A i 4B wraz z wychowawczyniami Martą Papis i Alicją Ulanicką, wybrali się do Lublina na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Największe wrażenie, zrobił najprawdopodobniej, wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz figury przedstawiające polskich sportowców. Uczniowie mogli zobaczyć również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, Bazę Księżycową, Wioskę, Zamek Średniowieczny oraz makietę przedstawiająca dworek w Soplicowie. Ogromną frajdą sprawił kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje.
            Była to niezapomniana zabawa i nauka.

            Zapraszamy do galerii oraz na nasz profil facebookowy

          • Konkursy przedmiotowe

          • Uczniowie zakwalifikowani do II etapu w konkursach przedmiotowych

            Konkurs ortograficzny

            1. Adamczuk Wiktoria
            2. Skóra Wiktoria
            3. Jopek Dawid

            Konkurs polonistyczny

            1. Adamczuk Wiktoria
            2. Skóra Wiktoria
            3. Juś julia

            Konkurs matematyczny

            1. Adamczuk Wiktoria
            2. Skóra Wiktoria

            Konkurs z  języka angielskiego

            1. Adamczuk Wiktoria

            Konkurs Historyczny

            1. Habza Karol
            2. Juś Julia

             

            Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

          • Ślubowanie klas pierwszych

          • Dnia 12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im Marii Dąbrowskiej w Jarosławcu. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.
            Najmłodsi otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez Grupę Azoty, za co serdecznie dziękujemy.
            Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Zapraszamy do galerii.

          • Dziań Patrona

          • 9 października 2017 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. W trakcie apelu, przygotowanego przez klasy 4 pod kierunkiem wychowawców p. Marty Papis i p. Alicji Ulanickiej, uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą postać Marii Dąbrowskiej – Naszej Patronki. Po apelu zostały wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym oraz turnieju wiedzy o Marii Dąbrowskiej.

          • Dni wolne

          • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych zgodnie z kalendarzem szkoły w roku szkolnym 2017/2018 na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 5.10.2010r. zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U Nr 186, poz 1245.

            2.11.2017 

            3.11.2017 

            30.04.2018 

            02.05.2018 

            04.05.2018 

            01.06.2018 


            Dyrektor Szkoły
            Agnieszka Herc

          • Aktualne dowożenie do szkoły

          • Dowożenie do szkoły SP Jarosławiec- r.szk. 2017/2018

            II zmiana

            Poniedziałek –  10.45  kl. I a, III a

            Janówka -9.30

            Stabrów – 9.40

            Boży Dar/Kliny – 9.50

            Karp- 10.00

            Szopinek – 10.10

            Zamość – 10.20

             

            Wtorek –9.50  kl. IV b 10.45 kl. I a, III a

            Boży Dar/Kliny -9.00

            Karp – 9.10

            Janówka -9.30

            Stabrów – 9.45

            Szopinek -9.55

            Zamość – 10.10

             

            Środa – 10.45.kl. III b

            Stabrów – 9.45

            Boży Dar – 9.50

            Miączyn – 10.05

            Karp-10.10

            Szopinek – 10.20

            Łabuńki – 10.35

            Czwartek – 9.50  kl. Ib, IV a

            Stabrów – 8.35

            Boży Dar – 8.50

            Cześniki – 9.00

            Miączyn-9.10

            Karp- 9.20

            Szopinek – 9.25

            Czwartek – 10.45 kl. II a, ,IV b

            Stabrów –9.45

            Boży Dar  - 9.55

            Karp – 10.10

            Łabuńki – 10.20

             

            Czwartek  12.40 kl. III b

            Stabrów –11.25

            Boży Dar  - 11.35

            Miączyn – 11.45

            Karp – 11.55

            Szopinek 12.10

            Łabuńki – 12.20

             

            Piątek – 10.45   kl. III a

            Boży Dar/Kliny/ 9.20

            Karp – 9.30

            Stabrów – 9.45

            Szopinek-10.00

            Zamość-10.10

             

            Piątek – 12.40   kl. II a

            Stabrów – 11.50

            Boży Dar – 12.00

            Karp- 12.15

             

          • Powiatowe Sztafety Biegów Przełajowych

          • Podczas "POWIATOWYCH SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH" rozgrywanych na obiektach OSiR w Zamościu dn. 21.09.2017 drużyna dziewcząt w składzie: Maja Ładnowska, Santina Potocka, Zuzia Kuter, Ola Filipiuk, Wiktoria Barszcz oraz Klaudia Kucharczuk oraz drużyna chłopców: Jakub Lichota, Błażej Gontarz, Miłosz Karwina, Łuczak Dawid, Waśko Marcin, Maksymowicz Kamil reprezentowali godnie naszą szkołę zajmując III miejsca. Zapraszamy do galerii.

          • Zebranie

          • Zebranie rodziców odbędzie się w dniu 4 października b.r. (środa) o godz. 16.00.

            Osoby które chcą ubezpieczyć swoje dziecko proszone są o przyniesienie pieniędzy na ubezpieczenie w dniu zebrania i wpłacenie do skarbnika klasowego.

            Jednocześnie przypominamy że ustalona stawka w szkole podstawowej to 41,00 zł, w oddziale przedszkolnym - 34,00 zł

          • Szkolne Koło Caritas

          • Szanowni Państwo!

            Zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszej koleżanki, mamy 5 – letniego chłopca, która w  dniu  19  września w pożarze straciła wszystko co posiadała.

            Szkolne Koło Caritas prowadzić będzie zbiórkę do puszek
            na terenie szkoły, oraz po Mszach Św. w dniach  24 września i 1 października.

            Zebrane pieniądze pozwolą na przeprowadzenie niezbędnego remontu, który w tej chwili jest najpilniejsza kwestią.

            Z góry dziękujemy za życzliwość i zrozumienie.

          • Projekt - „Szkoła Przyszłości‘’

          • W dniu 12 września 2017 roku nasza szkoła podpisała umowę o dofinansowanie projektu edukacyjnego „Szkoła Przyszłości‘’, w ramach którego wsparciem objętych zostanie  173 uczniów uczęszczających do szkoły. Projekt przewidziany jest na najbliższe 3 lata a wezmą w nim udział nauczyciele języka angielskiego, języka niemieckiego, przyrody, matematyki, informatyki, logopeda i pedagog szkolny. Dobór grup będzie odbywał się z zachowaniem zasad równości szans  płci i niedyskryminacji.  Zajęcia dodatkowe skierowane  będą  zarówno do uczniów mających problemy w nauce jak i uzdolnionych w celu zwiększenia ich zaangażowania we własny rozwój intelektualny a w perspektywie zawodowy . Uczniowie często  nie mają dostatecznej motywacji do stawiania sobie ambitnych celów na miarę swoich możliwości.  Czasami nie wierzą w celowość działań i odniesienie sukcesu. Potrzebują realnych celów i punktów odniesienia , aby przekonać  się   w jakim kierunku się rozwijać i uwierzyć , że cel jest możliwy  do osiągnięcia. Chcielibyśmy to zmienić  poprzez  realizację zajęć dodatkowych prowadzonych ciekawymi metodami i z zastosowaniem nowo zakupionych pomocy dydaktycznych w tym  multimedialnej pracowni językowej, dywanu interaktywnego  czy robotów do nauki programowania.

            Ze względu na ilość i rodzaj zajęć dodatkowych planujemy, by przynajmniej część z nich odbywała się w soboty .

            O  planowanych zajęciach i sposobie rekrutacji na nie zostaną  Państwo powiadomieni wkrótce.

          • Odjazdy busów szkolnych

          • Odjazdy busów szkolnych

             
             

            Godz. odjazdu BUSÓW

            Dni tygodnia

            Kierunek Busów

            Godz. odjazdu AUTOKARU

            Dni tygodnia

            Kierunek AUTOKARU

             

            12.45

            codziennie,            Pan Wójtowicz

            Stabrów,Szopinek, Łabuńki, Boży Dar, Karp, Miaczyn, Cześniki

             

             

             

             

            14.25

            codziennie,             Pan Wójtowicz

            Stabrów, Mocówka, Łabuńki, Sachalin, Szopinek, Zamość

             

             

             

             

             

             

             

            14.25

            Pan Olkuski codziennie

            Boży Dar, Szkoła, Cześniki Górne, Dolne, Niewirków, Miączyn, Karp

             

            15.15

            Pan Wójtowicz, codziennie

              Łabuńki, Mocówka, Sachalin, Stabrów, Sitno, Janówka

            15.15

            Pan Olkuski codziennie

            Karp, Miączyn, Cześniki Dolne, Górne, Niewirków, Boży Dar

             

            16.05

            Pan Wójtowicz, poniedziałek, wtorek, środa, piątek

            Stabrów, Mocówka, Sachalin, Łabuńki, Szopinek, Zamość, Janówka /pon/

             

             

             

             

            16.05

            Pan Witkowski, czwartek

            Stabrów, Sitno, Janówka,Łabuńki, Sachalin, Mocówka

            16.05

            Pan Olkuski codziennie

            Boży Dar, Cześniki Szkoła, Cześniki Górne, Dolne, Niewirków, Miączyn, Karp

             

             

          • Dożywianie - wpłaty

          • Uprzejmie prosimy rodziców dzieci dożywiających się o dokonywanie terminowych wpłat za dożywianie do 10-tego każdego miesiąca.

            Równocześnie informujemy, że 13 – tego każdego miesiąca dokonujemy sprawdzenia stanu konta. W przypadku braku wpłaty dziecko zostanie wykreślone z listy dzieci dożywiających.

          • Chętnych na dożywianie  w klasach I-VII prosimy o zgłaszanie tego faktu  w sekretariacie szkoły.

          • Jadłospis dla przedszkola

          •                                                          Jadłospis 4 tygodniowy jakościowy dla przedszkola

            Poniedziałek

            Śniadanie: bułka grahamka z masłem, twarożek biały z szczypiorkiem i rzodkiewką,

            Kawa zbożowa

            Obiad: zupa grochowa,sos boloński makaron,kompot

            Podwieczorek: serek truskawkowy

            Wtorek

            Śniadanie: bułka wieloziarnista z masłem, szynką, pomidorem

            Herbatka rumiankowa

            Obiad:

            1. Zupa krupnik jęczmienny

            2. kotlet schabowy panierowany, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej z pomidorami i

            Ogórkiem świeżym, kompot

            Podwieczorek:jabłko

             Środa

            Śniadanie: chleb mieszany słonecznikowy z masłem i jajkiem gotowanym z szczypiorkiem

            Herbatka owocowa

            Obiad: zupa brokułowa z kaszą jaglaną, potrawka z kurczaka, ryżem, surówka z ogórka kwaszonego

            Kompot,

            Podwieczorek; banan

            Czwartek

            Śniadanie; pieczywo mieszane z masłem,szynka rzodkiewka,herbata z cytryną

            Obiad; barszcz ukraiński , kluski kopytka z sosem pieczarkowym, kompot

            Podwieczorek; mandarynka, herbatniki,

            Piątek

            Śniadanie; ryż na mleku, bułka z masłem i dżemem ,herbatka z cytryną

            Obiad; zupa wiejska z łazankami , filet rybny bez ości w panierce, surówka z kapusty

            Kwaszonej , ziemniaki, kompot wieloowocowy.

            Podwieczorek; jabłko

             

             Poniedziałek

            Śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku, bułka z masłem

            Herbatka z cytryną

            Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, udko pieczone, ryż, surówka z marchwi i jabłek

            kompot

            Podwieczorek; drożdżówka z serkiem i brzoskwinią,

             Wtorek

            Śniadanie: bułka z masłem, serek topiony, pomidor, szczypiorek, kakao

            Obiad: zupa kalafiorowa, kotlet mielony, ziemniaki, surówka z buraka ćwikłowego, kompot

            Podwieczorek: mandarynka, wafelek

            Środa

            Śniadanie; pieczywo mieszane z masłem, szynka wędzona,

            Kawa z mlekiem

            Obiad zupa fasolowa, makaron z serem i boczkiem, kompot

            Podwieczorek; herbatniki, sok kubuś

            Czwartek

            Śniadanie: owsianka z płatków naturalnych,bułka z masłem

            Obiad: kapuśniak z kapusty białej, kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, surówka z kapusty czerwonej,

            Kompot.

            Podwieczorek: banan

            Piątek;

            Śniadanie: chleb z masłem, szynka krakowska, pomidor, kawa z mlekiem

            Obiad: zupa ziemniaczana, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty kwaszonej,

            Herbatka z cytryną i miodem

            Podwieczorek:  galaretka z owocami i bitą śmietaną, , herbatka rumiankowa

            Poniedziałek

            Śniadanie; chleb z masłem, szynka drobiowa ,ogórek konserwowy, kawa z mlekiem

            Obiad; zupa grochowa, sos boloński, makaron, kompot wieloowocowy, woda niegazowana

            Podwieczorek: sok kubuś, wafle ryżowe,herbatka rumiankowa

            Wtorek

            Śniadanie: bułka z masłem, ser żółty, pomidor, mleko

            Obiad: żurek z jajkiem i kiełbasą, pierogi ruskie z śmietaną, kompot

            Podwieczorek; serek / jogurt

            Środa

            Śniadanie; pieczywo mieszane, serek topiony, pomidor, kakao

            Obiad; rosół z makaronem, schab duszony z warzywami, ryż, surówka z kapusty białej,

            Herbatka owocowa,

            Podwieczorek; wafelek

            Czwartek

            Śniadanie; pieczywo mieszane z masłem, szynka wędzona, sałata, , kawa z mlekiem

            Obiad; zupa koperkowa z ryżem, bitki wp w sosie własnym, kasza pęcak, surówka z ogórka

            Kwaszonego, herbatka z cytryną

            Podwieczorek; jogurt naturalny z truskawkami,

            Piątek

            Śniadanie; ryż na mleku, bułka grahamka z masłem, ser żółty, ogórek konserwowy,

            Herbatka z cytryną

            Obiad; zupa ziemniaczana z zacierką, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty kwaszonej,

            Kompot

            Podwieczorek; budyń waniliowy z mlekiem truskawkowym

            Poniedziałek

            Śniadanie; bułka z masłem i miodem, mleko

            Obiad; zupa ogórkowa, gulasz wp, kasza gryczana, surówka, herbatka z cytryną

            Podwieczorek; sok kubuś, wafel ryżowy

            Wtorek

            Śniadanie; kasza jaglana z  rodzynkami , herbatka owocowa

            Obiad; zupa pomidorowa z ryżem, naleśniki z serem, dżemem, musem truskawkowym, kompot

            Podwieczorek; mandarynka/banan

            Środa

            Śniadanie; chleb z masłem i twarogiem, szczypiorek, herbatka z cytryną i miodem

            Obiad; zupa jarzynowa, gołąbki z sosem pomidorowym, kompot

            Podwieczorek; jabłko

            Czwartek

            Śniadanie; bułka z masłem i pasztetem, ogórek, kakao

            Obiad; zupa koperkowa z makaronem, pierogi ruskie z śmietaną, herbatka owocowa

            Podwieczorek; kisiel z jabłkiem , wafelek, herbatka rumiankowa

             

            Piątek

            Śniadanie; makaron na mleku, bułka wielozbożowa z twarogiem, herbatka z cytryną

            Obiad; barszcz ukraiński, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot, woda niegazowana

            Podwieczorek; drożdżówka z morelą, mleko

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

          • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018  w Szkole Podstawowej rozpocznie się 4 września 2017roku na sali gimnastycznej o godz. 900, po uroczystości o godz. 1000 odbędzie się msza Święta w Kościele Parafialnym.

          • Zebranie

          • W dniu 30 sierpnia b.r. o godz. 15.00 odbędzie się zebranie w oddziałach przedszkolnych dla rodziców dzieci zapisanych do przedszkola po raz pierwszy w roku szkolnym 2017/2018.

          • Boisko Orlik w czasie wakacji

          • DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ W JAROSŁAWCU INFORMUJE, ŻE ZGODNIE Z POLECENIEM WÓJTA GMINY SITNO BOISKO ORLIK PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W OKRESIE WAKACJI OTWARTY JEST:

            WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK

            Od godz.10.00- do godz. 18.00 BEZ NADZORU od godz. 18.00-22.00  TAK JAK DOTYCHCZAS

            SOBOTA – 16.00-20.00

            NIEDZIELA – 11.00-21.00  BEZ NADZORU

            PONIEDZIAŁEK – ZAMNKNIĘTY

            PRZEBYWANIE NA TERENIE SZKOŁY PO GODZ. 22.00 JEST ZABRONIONE.

             

            NIE PRZESTRZEGANIE TEGO ZAKAZU SKUTKOWAĆ BĘDZIE WEZWANIEM POLICJI

          • List do Uczennic i Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017

            Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

            szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

            Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

            W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

            Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

            Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

            Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

            Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

            Wasz Rzecznik

            Marek Michalak