• Pasowanie Klasy Pierwszej

• Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów Dziś - 26 paździer­nika - miało miejsce najważniejsze dla nich wydarzenie, czyli PASOWANIE NA UCZNIA Pierw­szo­kla­si­ści w obec­no­ści swo­ich rodziców oraz starszych kolegów roz­po­częli występ, wzo­rowo tań­cząc polo­neza. Następ­nie malu­chy musiały wyka­zać się wie­dzą i umie­jęt­no­ściami podczas występu artystycznego, aby zasłu­żyć na miano prawdziwego ucznia: recy­to­wali wier­sze, śpie­wali pio­senki, udzielali odpowiedzi na zadane im pytania. Wszyst­kie dzieci udo­wod­niły, że znają swoją Ojczy­znę i są gotowe do zdo­by­wa­nia świata. Następnie pierw­szo­kla­si­ści ślu­bo­wali być dobrym i uczci­wym, sza­no­wać rodzi­ców i nauczy­cieli, uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczy­znę. Na zakończenie Pani Dyrek­tor Katarzyna Skrzypek doko­nała aktu paso­wa­nia każ­dego pierw­szaka na ucznia Szkoły Pod­sta­wo­wej im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławcu.

Po ofi­cjal­nej czę­ści ucznio­wie z rodzi­cami udali się do klasy na słodki poczę­stu­nek. Małym boha­te­rom zostały wrę­czone pamiąt­kowe dyplomy oraz statuetki pasowania. Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila.

Nowa galeria Pasowanie Klasy Pierwszej została dodana do albumu fotograficznego

• Wycieczka do Kazimierza Dolnego

• 24 października 2023 roku uczniowie z klas 4a i b, 5 oraz 7 brali udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Mimo porannych mgieł, pogoda dopisała. Uczniowie wraz z przewodnikiem wspięli się na Górę Trzech Krzyży, zwiedzili też zamek i basztę. W miasteczku zobaczyli Mały Rynek z renesansowymi kamienicami, Kościół Farny oraz synagogę. Przed obiadem odbyli godzinny rejs statkiem po Wiśle oglądając z pokładu nadwiślańską przyrodę oraz zamek w Janowcu. Po obiedzie zwiedzali miasto podróżując ekobusikami, po drodze zobaczyli zabytkowe spichlerze oraz najstarszą na Lubelszczyźnie, krytą strzechą drewnianą chatę z przełomu XVII i XVIII wieku. Na koniec wycieczki uczniowie wybrali się do uznawanego za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów, do wąwozu Korzeniowy Dół.

• Samorząd Uczniowski

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego prezentują się następująco:

Przewodniczący: Bukała Lena

Zastępca : Pasieczny Szczepan