• II Gminny Konkurs Recytatorski

• 14 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Jarosławcu odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski. Po uroczystym otwarciu turnieju przez Panią Dyrektor, Katarzynę Skrzypek, chór szkolny zaprezentował dwa utwory wprowadzające nas w klimat twórczości polskich poetów. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać recytacji wierszy Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry w wykonaniu 17 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy Sitno.

Jury w składzie:

- Pani Maria Duławska – przewodnicząca, utytułowana poetka naszego regionu (m.in. Nagroda Literacka Głosu Nauczycielskiego i Dyplom Ministra Dziedzictwa Narodowego, Odznaka Zasłużony Działacz Kultury);

- Pani Kamila Szmidt – Dyrektor Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie;

- Pani Katarzyna Grela, nauczyciel – bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu

oceniało recytacje w dwóch kategoriach wiekowych i przyznało następujące nagrody:

klasy IV – VI

I miejsce - Gabriela Kulpa, SP Cześniki

II miejsce -  Maja Rodzik, SP Jarosławiec

III miejsce Mikołaj Kordun, SP Cześniki

klasy VII – VIII

I miejsce – Malwina Kościuk, SP Cześniki

II miejsce – Adam Dadia, SP Horyszów Polski

III miejsce – Wiktor Karski, SP Jarosławiec

oraz wyróżnienia:

Filip Ciężki, SP Jarosławiec

Szymon Kawala, SP Sitno

Wojciech Czucha, SP Cześniki

Gratulujemy zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Konkurs był okazją do spotkania z poezją, rywalizacji w przyjaznej atmosferze, integracji uczniów i nauczycieli oraz wymiany doświadczeń wykonawczych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tę lekcję żywego słowa, opiekunom za wsparcie fachową pomocą swoich podopiecznych, a jury za poświęcony czas oraz cenne uwagi Przewodniczącej, Pani Marii Duławskiej, która, oceniając poziom umiejętności recytatorskich, pogratulowała wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, podkreśliła niezwykłą świadomość mówionego tekstu, a także udzieliła młodym artystom ważnych wskazówek dotyczących prezentacji utworu.

Nagrody w II Gminnym Konkursie Recytatorskim ufundował Wójt Gminy Sitno, Pan Krzysztof Seń. Bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie.

• Zmiany w dowozach.

• Aktualizacja godzin kursów autobusu szkolnego.

Obowiązuje do 19.12.23 r.

p. Jarosław Witkowski – Crafter BUS srebrny

6: 30 Sitno, 6:40 Dębina, 6:50 Wólka Horyszów Pol., 6:55 Horyszów Nowa Kolonia, 7: 05 Horyszów Stara Kolonia/ Horyszów Pol., 7:10 Sitno, 7: 15 Horyszów Pol. opiekun z Horyszów Pol.

7:20 Janówka, 7:20 Kolonia Sitno, 7:25 Kornelówka, 7:35 Stabrów, 7:40 Wólka Horyszowska/Stabrów, 7: 50 Jarosławiec, opiekun z Jarosławca

• Zawiadomienie o wyborze oferty

• Informujemy, że w trybie zapytania ofertowego na realizację „Dożywiania dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej w Jarosławcu i Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Jarosławcu w okresie od 02.01.2024 r. do 31.12.2024 r.” wpłynęły 3 oferty, wybrano do realizacji:

CULINARIA Adam Kot ul. Kilińskiego 29, 22-400 Zamość

1. Zawiadomienie

• Płatności za dożywienie

• Uprzejmie informujemy Państwa, że płatność za dożywianie dzieci za m-c grudzień należy uregulować do dnia 20 grudnia b.r. w związku z zamknięciem roku budżetowego w księgowości.

Prosimy o terminowe wpłaty.