• Odjazdy busów szkolnych

          • Odjazdy busów szkolnych

             
             

            Godz. odjazdu BUSÓW

            Dni tygodnia

            Kierunek Busów

            Godz. odjazdu AUTOKARU

            Dni tygodnia

            Kierunek AUTOKARU

             

            12.45

            codziennie,            Pan Wójtowicz

            Stabrów,Szopinek, Łabuńki, Boży Dar, Karp, Miaczyn, Cześniki

             

             

             

             

            14.25

            codziennie,             Pan Wójtowicz

            Stabrów, Mocówka, Łabuńki, Sachalin, Szopinek, Zamość

             

             

             

             

             

             

             

            14.25

            Pan Olkuski codziennie

            Boży Dar, Szkoła, Cześniki Górne, Dolne, Niewirków, Miączyn, Karp

             

            15.15

            Pan Wójtowicz, codziennie

              Łabuńki, Mocówka, Sachalin, Stabrów, Sitno, Janówka

            15.15

            Pan Olkuski codziennie

            Karp, Miączyn, Cześniki Dolne, Górne, Niewirków, Boży Dar

             

            16.05

            Pan Wójtowicz, poniedziałek, wtorek, środa, piątek

            Stabrów, Mocówka, Sachalin, Łabuńki, Szopinek, Zamość, Janówka /pon/

             

             

             

             

            16.05

            Pan Witkowski, czwartek

            Stabrów, Sitno, Janówka,Łabuńki, Sachalin, Mocówka

            16.05

            Pan Olkuski codziennie

            Boży Dar, Cześniki Szkoła, Cześniki Górne, Dolne, Niewirków, Miączyn, Karp

             

             

          • Dożywianie - wpłaty

          • Uprzejmie prosimy rodziców dzieci dożywiających się o dokonywanie terminowych wpłat za dożywianie do 10-tego każdego miesiąca.

            Równocześnie informujemy, że 13 – tego każdego miesiąca dokonujemy sprawdzenia stanu konta. W przypadku braku wpłaty dziecko zostanie wykreślone z listy dzieci dożywiających.

          • Chętnych na dożywianie  w klasach I-VII prosimy o zgłaszanie tego faktu  w sekretariacie szkoły.

          • Jadłospis dla przedszkola

          •                                                          Jadłospis 4 tygodniowy jakościowy dla przedszkola

            Poniedziałek

            Śniadanie: bułka grahamka z masłem, twarożek biały z szczypiorkiem i rzodkiewką,

            Kawa zbożowa

            Obiad: zupa grochowa,sos boloński makaron,kompot

            Podwieczorek: serek truskawkowy

            Wtorek

            Śniadanie: bułka wieloziarnista z masłem, szynką, pomidorem

            Herbatka rumiankowa

            Obiad:

            1. Zupa krupnik jęczmienny

            2. kotlet schabowy panierowany, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej z pomidorami i

            Ogórkiem świeżym, kompot

            Podwieczorek:jabłko

             Środa

            Śniadanie: chleb mieszany słonecznikowy z masłem i jajkiem gotowanym z szczypiorkiem

            Herbatka owocowa

            Obiad: zupa brokułowa z kaszą jaglaną, potrawka z kurczaka, ryżem, surówka z ogórka kwaszonego

            Kompot,

            Podwieczorek; banan

            Czwartek

            Śniadanie; pieczywo mieszane z masłem,szynka rzodkiewka,herbata z cytryną

            Obiad; barszcz ukraiński , kluski kopytka z sosem pieczarkowym, kompot

            Podwieczorek; mandarynka, herbatniki,

            Piątek

            Śniadanie; ryż na mleku, bułka z masłem i dżemem ,herbatka z cytryną

            Obiad; zupa wiejska z łazankami , filet rybny bez ości w panierce, surówka z kapusty

            Kwaszonej , ziemniaki, kompot wieloowocowy.

            Podwieczorek; jabłko

             

             Poniedziałek

            Śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku, bułka z masłem

            Herbatka z cytryną

            Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem, udko pieczone, ryż, surówka z marchwi i jabłek

            kompot

            Podwieczorek; drożdżówka z serkiem i brzoskwinią,

             Wtorek

            Śniadanie: bułka z masłem, serek topiony, pomidor, szczypiorek, kakao

            Obiad: zupa kalafiorowa, kotlet mielony, ziemniaki, surówka z buraka ćwikłowego, kompot

            Podwieczorek: mandarynka, wafelek

            Środa

            Śniadanie; pieczywo mieszane z masłem, szynka wędzona,

            Kawa z mlekiem

            Obiad zupa fasolowa, makaron z serem i boczkiem, kompot

            Podwieczorek; herbatniki, sok kubuś

            Czwartek

            Śniadanie: owsianka z płatków naturalnych,bułka z masłem

            Obiad: kapuśniak z kapusty białej, kotlet z piersi kurczaka, ziemniaki, surówka z kapusty czerwonej,

            Kompot.

            Podwieczorek: banan

            Piątek;

            Śniadanie: chleb z masłem, szynka krakowska, pomidor, kawa z mlekiem

            Obiad: zupa ziemniaczana, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty kwaszonej,

            Herbatka z cytryną i miodem

            Podwieczorek:  galaretka z owocami i bitą śmietaną, , herbatka rumiankowa

            Poniedziałek

            Śniadanie; chleb z masłem, szynka drobiowa ,ogórek konserwowy, kawa z mlekiem

            Obiad; zupa grochowa, sos boloński, makaron, kompot wieloowocowy, woda niegazowana

            Podwieczorek: sok kubuś, wafle ryżowe,herbatka rumiankowa

            Wtorek

            Śniadanie: bułka z masłem, ser żółty, pomidor, mleko

            Obiad: żurek z jajkiem i kiełbasą, pierogi ruskie z śmietaną, kompot

            Podwieczorek; serek / jogurt

            Środa

            Śniadanie; pieczywo mieszane, serek topiony, pomidor, kakao

            Obiad; rosół z makaronem, schab duszony z warzywami, ryż, surówka z kapusty białej,

            Herbatka owocowa,

            Podwieczorek; wafelek

            Czwartek

            Śniadanie; pieczywo mieszane z masłem, szynka wędzona, sałata, , kawa z mlekiem

            Obiad; zupa koperkowa z ryżem, bitki wp w sosie własnym, kasza pęcak, surówka z ogórka

            Kwaszonego, herbatka z cytryną

            Podwieczorek; jogurt naturalny z truskawkami,

            Piątek

            Śniadanie; ryż na mleku, bułka grahamka z masłem, ser żółty, ogórek konserwowy,

            Herbatka z cytryną

            Obiad; zupa ziemniaczana z zacierką, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty kwaszonej,

            Kompot

            Podwieczorek; budyń waniliowy z mlekiem truskawkowym

            Poniedziałek

            Śniadanie; bułka z masłem i miodem, mleko

            Obiad; zupa ogórkowa, gulasz wp, kasza gryczana, surówka, herbatka z cytryną

            Podwieczorek; sok kubuś, wafel ryżowy

            Wtorek

            Śniadanie; kasza jaglana z  rodzynkami , herbatka owocowa

            Obiad; zupa pomidorowa z ryżem, naleśniki z serem, dżemem, musem truskawkowym, kompot

            Podwieczorek; mandarynka/banan

            Środa

            Śniadanie; chleb z masłem i twarogiem, szczypiorek, herbatka z cytryną i miodem

            Obiad; zupa jarzynowa, gołąbki z sosem pomidorowym, kompot

            Podwieczorek; jabłko

            Czwartek

            Śniadanie; bułka z masłem i pasztetem, ogórek, kakao

            Obiad; zupa koperkowa z makaronem, pierogi ruskie z śmietaną, herbatka owocowa

            Podwieczorek; kisiel z jabłkiem , wafelek, herbatka rumiankowa

             

            Piątek

            Śniadanie; makaron na mleku, bułka wielozbożowa z twarogiem, herbatka z cytryną

            Obiad; barszcz ukraiński, ryba panierowana, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot, woda niegazowana

            Podwieczorek; drożdżówka z morelą, mleko

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

          • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018  w Szkole Podstawowej rozpocznie się 4 września 2017roku na sali gimnastycznej o godz. 900, po uroczystości o godz. 1000 odbędzie się msza Święta w Kościele Parafialnym.

          • Zebranie

          • W dniu 30 sierpnia b.r. o godz. 15.00 odbędzie się zebranie w oddziałach przedszkolnych dla rodziców dzieci zapisanych do przedszkola po raz pierwszy w roku szkolnym 2017/2018.

          • Boisko Orlik w czasie wakacji

          • DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ W JAROSŁAWCU INFORMUJE, ŻE ZGODNIE Z POLECENIEM WÓJTA GMINY SITNO BOISKO ORLIK PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W OKRESIE WAKACJI OTWARTY JEST:

            WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK

            Od godz.10.00- do godz. 18.00 BEZ NADZORU od godz. 18.00-22.00  TAK JAK DOTYCHCZAS

            SOBOTA – 16.00-20.00

            NIEDZIELA – 11.00-21.00  BEZ NADZORU

            PONIEDZIAŁEK – ZAMNKNIĘTY

            PRZEBYWANIE NA TERENIE SZKOŁY PO GODZ. 22.00 JEST ZABRONIONE.

             

            NIE PRZESTRZEGANIE TEGO ZAKAZU SKUTKOWAĆ BĘDZIE WEZWANIEM POLICJI

          • List do Uczennic i Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017

            Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

            szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!

            Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.

            W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

            Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

            Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.

            Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

            Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!

            Wasz Rzecznik

            Marek Michalak

          • Ubezpieczenie 2017/2018

          • Rada Rodziców dokonała w dniu 20.06. 2017 firmy ubezpieczeniowej COMPENSA na rok szkolny 2017/2018. Składki w szkole podstawowej wynoszą 41.00 zł, w oddziale przedszkolnym 34, 00zł.

          • „Dobroć to piękno duszy ludzkiej,
            które nie przemija
            bowiem pokazuje
            jak być wartościowym człowiekiem”
            PODZIĘKOWANIA

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jarosławcu oraz społeczność szkolna
            SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
            rodzicom, sponsorom, strażakom, dzieciom i uczniom, uczestnikom konkursów 
            i pokazów oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie 
            XI Festynu Rodzinnego „Czas na zdrowie” w Jarosławcu.

            Za owocną współpracę oraz nieocenioną pomoc i ofiarność wyrażamy głęboką wdzięczność.
            Dziękujemy wszystkim za bezcenne wsparcie i ogromne zaangażowanie.
            Okazywana przez Państwa przyjazna dłoń jest dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, którzy wspierają wszelką działalność na rzecz społeczności lokalnych.


            Jarosławiec 2017

        • WIKTORIA ADAMCZUK WŚRÓD LAUREATÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO
          • WIKTORIA ADAMCZUK WŚRÓD LAUREATÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

          • Dnia 12 maja 2017 roku w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się wojewódzka gala podsumowująca konkursy przedmiotowe i tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

            W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła może poszczycić się otrzymaniem tytułu laureata wojewódzkiego konkursu polonistycznego przez Wiktorię Adamczuk, uczennicę klasy VI a.

            Wiktorię do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego, pani Joanna Szajewska.

             Z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty, pani Teresy Misiuk, Wiktoria  otrzymała dyplom uznania oraz pamiątkową książkę. Uroczystość uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie.

            Gratulujemy sukcesu uczennicy, nauczycielowi i rodzicom!

            Zapraszamy do galerii.

          • Lista kandydatów przyjętych do przedskola

          • Lista  kandydatów przyjętych

            do Oddziałów Przedszkolnych w Jarosławcu

            na rok szkolny 2017/18

             

             

            Na podstawie art. 20zc ust. 3 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz.7), Zarządzenia N r 1/2014 Dyrektora Szkoły z dnia 28.02.2014 w sprawie zasad i kryteriów rekrutacji do przedszkola, Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem Nr 3 Dyrektora Szkoły im. Marii Dąbrowskiej  w Jarosławcu z dnia 10.04.2015.
            po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym

            1. przyjmuje na rok szkolny 2017/2018 niżej wymienionych kandydatów:

            L.p.

            Nazwisko i imię dziecka

            1.  

            Łagowska Nikola

            1.  

            Rusak Rafał

            1.  

            Harczuk Dawid

            1.  

            Golec Katarzyna

            1.  

            Samulak Oliwia

            1.  

            Waśko Emilia

            1.  

            Marciniewicz Agata

            1.  

            Ordyniec Amelia

            1.  

            Bukała Nadia

            1.  

            Walczuk Lena

            1.  

            Walczuk Nina

            1.  

            Jaworska Zofia

            1.  

            Palikot Wiktoria

            1.  

            Ożóg Nikola

            1.  

            Małek Jakub

            1.  

            Makowski Oliwier

             

            Spoza gminy

            1.  

            Skorupa Igor

            1.  

            Koprowski Michał

            1.  

            Góźdź Paweł

             

             

             

             

          • Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych

          •  

            Zarządzenie Nr 11/2017

            Wójta Gminy Sitno

            z dnia I7 marca2017 r.

             

             

            w sprawie harmonogramu czynności postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych Gminy Sitno w roku szkolnym 2017/2018.

             

            Na podstawi e aft. 204 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę- Prawo oświatowe (Dz. U. ż0I7 r. poz. 60).

             

            §1

            Ilekroć w niniejszym  zarządzeniu jest mowa o ustawie - należy przez to rozumieć  ustawę z dnia 7 wrzęśńa1991r. o systemie oświaty.

             

            §2

             

            W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 20I7l20I8 do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym  jest Gmina Sitno, określa się następujące terminy:

             

            1) Składanie wniosków  o przyjęcie do szkoły podstawowej  wraz z dokumentami potwierdzającymi  spełnienie przez kandydata warunków  lub kryteriów  branych pod uwagę w postępowaniu  rekrutacyjnym – termin : od dnia 20 marca do 14 kwietnia  20l7r.

             

            2) Weryfikacja przez   komisję rekrutacyjną wniosków   o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata  warunków  lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu  rekrutacyjnym -  termin: od 18 do 20 kwietnia 2017r.

             

            3) Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - termin dniu 21 kwietnia 2017r.

             

            4) Potwierdzenie  przez rodzica kandydata  woli przyjęcia do szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia - w terminie: do dnia 21 kwietnia 2017r.

            §3

             

            Wykonanie zarządzeń powierza się  dyrektorom szkół w Gminie Sitno

             

             

             

             

          •  W A K A C J E    2017

          •  

            W okresie wakacji 2017 roku KRUS zorganizuje  turnusy  rehabilitacyjne  dla  dzieci  rolników uprawnionych  do świadczeń  Kasy ,  na   których  wypoczynek  będzie  łączony  z programem  rehabilitacji  leczniczej  w  zakresie:

            -  wad  i  chorób  narządów  ruchu,

            -  chorób układu  oddechowego.

            Dla dzieci z terenu województwa lubelskiego:

            ·   Turnus   rehabilitacyjny  dla   dzieci  z  wadami  i  chorobami   układu  ruchu  zorganizowany zostanie w  Centrum Rehabilitacji  Rolników KRUS  w Horyńcu  Zdroju 
            w  terminie 16.07 - 05.08.2017r.

             

            ·     Turnus  rehabilitacyjny  dla   dzieci  z chorobami  układu  oddechowego  zorganizowany  zostanie  w Centrum Rehabilitacji  Rolników KRUS  w Iwoniczu  Zdroju    w  terminie  18.07 -  07.08.2017r.

             

            Szczegółowe informacje  w Oddziale Regionalnym / Placówkach Terenowych KRUS Lublin lub na stronie internetowej www.krus.gov.pl

            Wnioski należy składać  w  nieprzekraczalnym terminie do 05.05.2017r. w Placówce Terenowej  KRUS w Biłgoraju

             

          • Zamieszanie w krainie bajek

          • W środę 1 marca, klasa IIIB zaprezentowała przedstawienie pod tytułem "Zamieszanie w krainie bajek". Mali aktorzy zachęcali uczniów naszej szkoły do sięgnięcia po dzieła literatury dziecięcej. Zapraszamy do galerii.

          • Przedstawienie klasy piątej

          • 10 marca 2017 roku  uczniowie klasy piątej na lekcji  języka polskiego przygotowali przedstawienie pt. „Demeter i Kora” na podstawie poznanego mitu.

            Piątoklasiści sumiennie wywiązali się ze swoich zadań. Nie tylko nauczyli się przydzielonych ról,  ale również przygotowali ciekawą scenografię.

            Mamy nadzieję, że udział w inscenizacji rozbudzi w uczniach zainteresowania teatralne.

            Zapraszamy do galerii.

          • Jamużna Wielkopostna

          • Jamużna Wielkopostna to akcja charytatywna organizowana przez Caritas Polska. Celem akcji jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy bliźnich oraz realna pomoc dla nich. Do skarbonki jałmużny Wielkopostnej przez okres Wielkiego Postu zbierane będą datki będące równowartością drobnych przyjemności, których każdy może sobie odmówić.      

             

            Akcję zbierania tzw. „ Jałmużny Wielkopostnej” w szkole prowadzi codziennie Samorząd Uczniowski.