• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

          • W dniach od 12 do 16 września 2022r. we wszystkich klasach naszej szkoły realizowaliśmy przedsięwzięcie „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.

            Klasy I-III przygotowały i zaprezentowały wierszyki, piosenki i scenki propagujące profilaktykę chorób zakaźnych. Następnie młodsze klasy wysłuchały pogadanki przedstawionej przez Panie pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia w Sitnie p. Mirosławę Seń oraz   p. Iwonę Naklicką na temat zdrowego trybu życia w celu uniknięcia zachorowania na choroby zakaźne.

            Uczniowie z klas I – VIII przygotowali plakaty propagujące korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki.

            Dzieci i młodzież wykonując plakaty nabywali wiedzę i umiejętności potrzebne do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Plakaty zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym oraz w czasie happeningu po miejscowości Jarosławiec.

            W dniu 16 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zamościu p. Barbarę Kurzępa i p. Karolinę Kurzyńską.

            Panie w nowatorski sposób zapoznały uczniów ze sposobami zapobiegania chorobom zakaźnym.

            Przedsięwzięcie przygotowały i nadzorowały p. Bożena Kietlińska i p. Małgorzata Tyszkiewicz.

             

            Nowa galeria Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych została dodana do albumu fotograficznego

          • Godziny dostępności nauczycieli

          • Wykaz godzin dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców na podstawie art.42 ust 2f Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karty Nauczyciela, t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1762 ze zm.

             

            Imię Nazwisko  -  Data, godzina konsultacji 

             

            Katarzyna Skrzypek - Wtorek 13:00 – 14:00 

            Marta Papis  - Poniedziałek 14:30 – 15:30 

            Maria Bzikot - Czwartek 13.25 – 14.25 

            Marta Szykuła - Wtorek 14:15 -15:15 

            Beata Korga - Czwartek 13:30- 14:30

            Joanna Szajewska - Czwartek 13.30-14.30 

            Elżbieta Farion  - Poniedziałek 10.35-11.30 

            Tomasz Szawjkowski - Czwartek 12:30 – 13:30 

            Tomasz Smoląg  - Wtorek 13:30 – 14:30  

            Elżbieta Rząd - Piątek 11.45 - 12.45

            Alicja Ulanicka - Środa 14.15 - 15.15 

            Bożena Kietlińska - Środa   10.35 - 11.35 

            Alicja Gocka - Poniedziałek 13:30– 14: 30 

            Aneta Oleszczuk - Czwartek 14.20 - 15.20

            Prokopowicz Monika - Środa 11.45 – 12.45 

            Edyta Sałapat - Wtorek 11:35 – 12:35 

            Monika Dobromilska - Wtorek 13.25 - 14.25 

            Edyta Jasiewicz-Szatała - Poniedziałek 7.55 - 8.55 

            Agnieszka Herc  - Środa 8:45 –9:45 

            Krzysztof Klikicki - Czwartek 11.30 - 12.30 

            Alicja Monastyska - Czwartek 15.00-16.00 

            Marcin Margol - Poniedziałek 13:30 – 14:30 

            Barbara Zdun  - Poniedziałek 13:25- 14:25

            Ks. Wiesław Knap - Czwartek 10.35 - 11.35 8, 22 - września, 6, 20 - października 3, 17 - listopada 1, 15 – grudnia 12 - stycznia  

            Marzena Majewska -Wszoła  ​​​​​​- Środa 11:30 – 12:30 

            Małgorzata Tyszkiewicz - Środa 11:30 – 12:30 

            Wanda Niedźwiedź  - Środa 11:30 – 12:30 

            Alina Szewczuk - Środa 11:30 – 12:30 

            Ewa Ryń  - Wtorek 13:00 – 14:00 

            Jolanta Ilczuk - Wtorek 13.30- 14.30 

            Dorota Wilgos - Czwartek 13.30 - 14.30 

            Magdalena Sawicka  - Piątek 7:00 – 8:00 

            Monika Kulwiak - od 13 września co 2 tygodnie

            Bożena Krupa - Poniedziałek 12:30 - 13:30

          • Zebranie z rodzicami

          • Szanowni rodzice,

            przypominamy o zebraniu w szkole w czwartek 15  września o godzinie 15.00.

            Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej gdzie pani dyrektor Katarzyna Skrzypek przekaże najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2022/2023. Później wychowawcy zapoznają Państwa z dokumentacją szkolną oraz omówią sprawy bieżące.

             

          • Narodowe czytanie 2022

          • Nasza szkoła włączyła się w organizowaną przez Prezydenta RP ogólnopolską akcję Narodowego Czytania największych polskich dzieł literackich. W tegorocznej edycji czytane były „Ballady i romanse” A. Mickiewicza, w dwusetną rocznicę ich wydania.

            5 września 2022 r. wybrzmiały  w interpretacji uczniów poetyckie strofy ballad „Świtezianka”, Powrót taty”, „Pani Twardowska”.

            Głównym celem akcji była nie tylko popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów, ale także wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z wielkimi dziełami literatury polskiej.

            Nowa galeria Narodowe czytanie 2022 została dodana do albumu fotograficznego

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

          • W dniu 1 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafialnym kościele, następnie wszyscy udali się do Sali gimnastycznej. Pani Dyrektor powitała zgromadzonych, minutą ciszy uściślimy pamięć poległych w czasie wojen. Następnie obejrzeliśmy montaż słowno muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II pod kierunkiem Pani Wandy Niedźwiedź oraz Pani Beaty Korgi. Po występach wszyscy rozeszli się z wychowawcami do swoich klas.

            Nowa galeria Rozpoczęcie Roku Szkolnego została dodana do albumu fotograficznego.

          • Przystanki busów szkolnych

          • Przystanki (przystanki MZK)

             

            Szopinek, Kalinowice 

            Szopinek I

            Szopinek II przy komisie

            Kalinowice droga do Agroturystyka DAR

             

            Jarosławiec Reforma, Jarosławiec osiedle, Jarosławiec PGR

            Jarosławiec Reforma ( 2 przystanki przy drogach poprzecznych )

            Jarosławiec Reforma – krzyżówka na końcu

            Jarosławiec PGR – krzyżówka droga na osiedle

            Jarosławiec osiedle-zatoka koło fryzjera

            Jarosławiec osiedle – przystanek przy wulkanizacji 

             

            Łabuńki, Sachalin

            1. skrzyżowanie Sachalin I

            2. przystanek koło p. Rząd Sachalin II

            3. Sachalin koniec III

            4. przystanek – skrzyżowanie koło p. Nogi

             

            Jarosławiec, Boży Dar

            1. Jarosławiec skrzyżowanie

            2. Jarosławiec remiza

            3. Boży Dar I

            4. Boży Dar II

            5. Boży Dar III

            6. Boży Dar IV – skrzyżowanie z Klinami

             

            Cześniki

            1.Cześniki kościół

            2.Cześniki szkoła

            3.Cześniki dolne I

            4.Cześniki dolne II

            5 Cześniki dolne III

            6. Kolonia Cześnik Górne I

            7. Kolonia Cześnik Górne II

            8. Kolonia Cześnik Górne III

            9. Niewirków Kol. – przy remizie strażackiej

            10. Niewirków Kol. – koło kapliczki

            11. nr1 Niewirków – Przystanek MZK Młyn

            12. nr2 Niewirków – przystanek MZK (przed domem nr 105)

            13. nr3 Niewirków – przystanek droga na miasteczko

            14. nr4 Niewirków – koło domu numer 60

            15. nr5 Niewirków – boisko koło domu nr 21

            16. nr5 Niewirków – koło szkoły

             

            Jarosławiec, Karp, Miączyn

            1. Jarosławiec II- przy sklepie P. Palikot

            2. Jarosławiec III- koło P. Psiuk

            3. Karp I- koło Leśna

            4. Karp II – koło P. Bratka

            5. Karp III- przy wadze buraczanej

            6. Miączyn – stacja kolejowa

            7. Miączyn – kościół 

             

            Stabrów

            1. Stabrów II ( przy głównej)

            2. Stabrów koło Ćwikły

            3. Stabrów koło Najmana

            4. Stabrów koło Sagana 

            5. Stabrów- Wólka Horyszowska – skrzyżowanie

            6. Stabrów koniec przed kapliczką

            7. Stabrów Środkowa Kolonia przy remizie

            8. Stabrów I przystanek koło P. Adamczuków w drodze ze szkoły bus zatrzymuje się przy Stabrów kolonia I kolo P. Maksymowiczów.

             

            Czołki

            1. Czołki I- koło P.Pikuta

            2. Czołki II- koło P.Wolski

            3 Czołki remiza

            4.Czołki kościół

            6. Czołki koło piaskowni

             

            Kornelówka

            1. Kornelówka I (od Czołek)

            2. Kornelówka - szkoła

            3. Kornelówka – koło P. Bamburski

             

            Kolonia Sitno, Janówka

            1, Kolonia Sitno szkoła

            2. Kolonia Sitno koło P. Blaszka

            3. Janówka koło P. Jankowskich

             

            Rozdoły, Żuków

            1. Rozdoły I- las

            2. Rozdoły II koło P. Bohacz

            3. Rozdoły III koło P. Monastyrskich

            4. Rozdoły IV Podźródła koło P. Szurma( za Stanisławką)

            5. Żuków

             

            Stanisławka

            1. Stanisławka I koło P. Czady

            2. Stanisławka II koło P. Salińskich

            3. Stanisławka III koło P. Pajda

             

            Sitno Horyszów Polski, Sitno

            1. Wólka Horyszowska- koło P.Bartosiak

            2. Horyszów Nowa Kolonia I- koło P.Brzozowski

            3. Horyszów Nowa Kolonia II skrzyżowanie- koło sklepu

            4. Horyszów Stara Kolonia koniec

            5. Horyszów Polski Stara Kolonia – koło P.Bodysa

            6. Horyszów Polski skrzyżowanie koło P. Hrysiak

            7. Horyszów Polski szkoła

            8. Horyszów Polski kościół koło P. Załoga

            9. Horyszów Polski -koniec koło P.Ternes

            10. Sitno koło P. Biłan

             

          • Dowozy 2022/2023

          • p. Jarosław Witkowski

             

            6: 55 – Sitno, 7: 05 Horyszów Nowa Kolonia, 7: 10 Horyszów Stara Kolonia, Ministrówka, 7: 15 Horyszów Pol., 7: 20 Sitno, opiekun z Sitna

            7: 25 Czołki, 7: 30 Kornelówka, Kolonia Sitno, 7: 35 Janówka, 7: 40 Sitno, 7: 45 Stabrów, 7: 45 Wólka Horyszowska, Stabrów, 7: 50 Jarosławiec, opiekun z Jarosławca

             

            Powroty

            11: 40/12: 40 Jarosławiec, Karp, Miączyn, Cześniki, Boży Dar, Jarosławiec, opiekun z Jarosławca

            15: 10 - Jarosławiec, Sachalin, Szopinek, 15: 20 Kalinowice, Zamość opiekun z Jarosławca

                                                                                                                                              

            p. Zbigniew Wójtowicz

            6.45 –Sitno, 6:50 Jarosławiec, opiekun z Jarosławca

            7: 00 Horyszów Pol., 7:10 Miączyn, 7:15 Karp, 7: 20 Jarosławiec, 7:25 Jarosławiec Szkoła, opiekun K. Zimek

            7:30 Szopinek, Jarosławiec Reforma, 7:35 Jarosławiec osiedle, 7:40 Sachalin, opiekun K.  Zimek

             

            Powroty

            11: 40/12: 40 Jarosławiec, Sachalin, Jarosławiec osiedle, Szopinek, Jarosławiec Reforma, Jarosławiec PGR, Stabrów, Horyszów Pol., Janówka, Kolonia Sitno, Sitno, Wólka Horyszowska, Czołki opiekun z Jarosławca

            15: 10 - Jarosławiec, Stabrów, Horyszów Pol., Sitno, Czołki, Kolonia Sitno, Janówka opiekun z Jarosławca

             

            p. Mirosław Kulas

             

            6:50 Sitno, 7:10 Cześniki Górne,, 7:20 Niewirków, , 7:30  Niewirków Kolonia 7: 35 Cześniki Dolne 7:40 Cześniki Szkoła, opiekun E. Gontarz

            7.40 – Cześniki, 7:40 Boży Dar, 7: 45 Jarosławiec, 7:50 Jarosławiec szkoła opiekun E. Gontarz 

             

            Powroty

            13: 20 - Cześniki Górne, Cześniki Dolne, Niewirków, opiekun z Cześnik

            14: 50 - Cześniki Górne, Cześniki Dolne, Niewirków, opiekun z Cześnik

            15: 30 - Jarosławiec, Karp, Miączyn, Cześniki, Boży Dar, Jarosławiec, Sitno, opiekun z Jarosławca

             

            p. Eugeniusz Olkuski

            6.35 Sitno, 6: 50 Żuków, 7:05 Podźródła, 7:10 Stanisławka,7:20 Rozdoły,7:25 Janówka, 7:30 Kolonia Sitno,
            7:35 Kornelówka,7:40 Czołki, 7:50 Sitno opiekun R. Krajewski

             

            Powroty

            13: 15 - Sitno, Czołki, Kornelówka, Kolonia Sitno, Janówka, Rozdoły, Stanisławka, Podźródła, Żuków, Horyszów Pol.,
            opiekun z Sitna

            14:10 Horyszów Pol. Sp. (zabiera uczniów po trasie z Sp. Horyszów Pol.), Horyszów Stara Kolonia, Ministrówka, Miączyn, Horyszów Nowa Kol, Wólka Horyszowska, Stabrów opiekun z Sitna  

            14: 30/15: 00 - Sitno, Czołki Kornelówka, Kolonia Sitno, Janówka, Rozdoły, Stanisławka, Podźródła, Żuków, Horyszów Pol., Miączyn, Sitno, opiekun z Sitna

             

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

          • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023 rozpocznie się mszą Świętą w Kościele Parafialnym o godz. 8:00. po mszy Świętej w sali gimnastycznej.

          • Listy dzieci w Oddziałach Przedszkolnych

          • Grupy przedszkolne 2022/2023

             

            3 – 4 latki- A.Brzozowska Ciężki

            1. Żołnierczuk Julia
            2. Buba Wiktoria
            3. Basaj Julia
            4. Choma Pola
            5. Rodzik Joanna
            6. Tokarz Anna
            7. Kozioł Elżbieta
            8. Kiecana Hanna
            9. Lubaś Maryla
            10. Sobczak Aleksander
            11. Sawa Zuzanna
            12. Król Zuzanna
            13. Łatyńska Luiza
            14. Łatyńska Julita
            15. Stecko Grzegorz
            16. Harczuk Klara
            17. Hołdaś Bartłomiej
            18. Chmiel Paulina
            19. Bubiłek Karol
            20. Radomski Jakub
            21. Kuźmicz Oliwier
            22. Sołoducha Iga

            3-4 latki – A. Monastyrska

             

            1. Schab Oliwia
            2. Pliżga Piotr
            3. Łagowska Iga
            4. Wołk Lena
            5. Załoga Filip
            6. Sędłak Amelia
            7. Szala Artur
            8. Jaworski Antoni
            9. Rząd Iga
            10. Bukała Mateusz
            11. Uchman Antonina
            12. Zając Nikola
            13. Habza Hanna
            14. Pieczykolan Igor
            15. Piłat Maciej
            16. Gąsowska Julia
            17. Zwolak Kacper
            18. Misztal Wiktor
            19. Laska Aleksander
            20. Huczek Lena
            21. Ostrowski Szymon
            22. Mnich Natalia
            23. Mojsym Anastazja
            24. Wojtal Weronika
            25. Kuranc Dawid

             

            5 latki – D. Wilgos

             

            1. Kosak Lena
            2. Surmacz Aleksander
            3. Nowak Amelia
            4. Dęga Oliwier
            5. Lubaś Blanka
            6. Dziemba Emilia
            7. Jurkowski Paweł
            8. Tkacz Iga
            9. Żuk Maciej
            10. Łazorczyk Aleksandra
            11. Matelska Michalina
            12. Kwapisz Maja
            13. Ostapiński Kacper
            14. Chrzan Julia
            15. Dublowski Nathan
            16. Ostapiński Szymon

             

            6 latki – J.Ilczuk

             

            1. Sędłak Filip
            2. Drozdowska Natalia
            3. Nahaiovskyi Matvii
            4. Prokopowicz Marcel
            5. Gontarz Filip
            6. Hulak Lena
            7. Dęga Wiktoria
            8. Ząbek Kacper
            9. Palikot Tomasz
            10. Pliżga Jagoda
            11. Teterycz Kacper
            12. Słupski Norbert
            13. Zając Oskar
            14. Rodzik Marta
            15. Nowicki Kacper
            16. Ostapińska Marcelina
            17. Słodki Marcel
            18. Kowalska Zuzanna
            19. Góźdź Natalia
            20. Ładnowski Tymon
            21. Adamczuk Kornelia
            22. Kostrubiec Klaudia
            23. Kozioł – Pędźiński Maciej
            24. Habza Maksymilian
            25. Kania Oliwia

             

          • Lista klas pierwszych

          • Klasa I a rok szkolny 2022/2023

             

            1. Bil Maksymilian
            2. Kiełczewski Michał
            3. Mnich Agnieszka
            4. Mróz Dawid
            5. Ostapiński Michał
            6. Ostrowska Zuzanna
            7. Ożóg Igor
            8. Post Kornelia
            9. Seweryn Wiktor
            10. Sołoducha Mikołaj
            11. Stoń Jan
            12. Szala Gabriel
            13. Szala Jagoda
            14. Ziętek Amelia
            15. Zwolak Emil

            Klasa I b rok szkolny 2022/2023

             

            1. Basaj Zuzanna
            2. Bobczuk Michalina
            3. Buczko Lena
            4. Dawidowski Paweł
            5. Denkiewicz Dominik
            6. Hornowska Ewa
            7. Jaworska Zofia
            8. Kozioł Alicja
            9. Krukowski Michał
            10. Krzyżanowska Hanna
            11. Kwapisz Emilia
            12. Maksymowicz Marcel
            13. Marczak Nikola
            14. Pasieczny Marcel
            15. Stecko Krzysztof

             

          • Nowe stawki wyżywienia

          • Z uwagi na drastyczny wzrost cen produktów żywnościowy potrzebnych do przygotowania posiłków oraz wzrost cen paliwa, gazu i energii elektrycznej, od dnia 1 września br. ulęgają zmianie stawki żywieniowe tj:

            Śniadanie dla dzieci z przedszkola: 3,50zł

            Obiad dla dla dzieci z przedszkola: 8,00zł

            Podwieczorek dla dzieci z przedszkola: 2,50zł

            Ogólna stawka w oddziale przedszkolnym - 14,00zł

            Obiad dla dla uczniów ze szkoły: 12,00zł

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022 roku.

            Msza święta o godz.9:00 w kościele parafialnym w Jarosławcu.10:00 - uroczystości na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej.

            Tego dnia nie ma dowozu i odwozu uczniów, prosimy o zapewnienie transportu dzieciom.

          • Sukces Oli

          • Uczennica klasy VIIIb Aleksandra Lesiuk została finalistką  III wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z biologii  dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego zorganizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022.  Ola , uczennica zdolna i ambitna wykazała się twórczym myśleniem  w posługiwaniu się rozległą wiedzą biologiczną. Uczennicę do konkursu przygotowała nauczycielka biologii pani Bożena Kietlińska.

            Gratulujemy sukcesu uczennicy, nauczycielowi i rodzicom.