• Ślubowanie Klas Pierwszych

     • Dnia 25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale także dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności w wierszach i piosenkach. Doniosłym momentem uroczystości był akt pasowania pierwszoklasistów, który wzbudził wiele emocji. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Nowa galeria Ślubowanie Klas Pierwszych została dodana do albumu fotograficznego

     • Dzień Patrona Szkoły – 45 rocznica nadania szkole imienia

     • 13 października 2022 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu szkolnym.  Od 45 lat nasza szkoła nosi imię Marii Dąbrowskiej.

      Uroczysty apel z tej okazji rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Postać wybitnej pisarki i jej najważniejsze utwory przybliżyła społeczności szkolnej prezentacja „Maria Dąbrowska – patronka naszej szkoły”. Po jej obejrzeniu uczniowie bez obaw przystąpili do konkursu na temat życia i twórczości pisarki. Wyświetlane na ekranie pytania i poprawne odpowiedzi pozwalały wszystkim obecnym na sali sprawdzić swoją znajomość patronki szkoły. Uczestnicy konkursu doskonale poradzili sobie z odpowiedziami na wylosowane pytania, wykazując się dużą wiedzą. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

      Nowa galeria Dzień Patrona Szkoły – 45 rocznica nadania szkole imienia została dodana do albumu fotograficznego

     • „Laboratoria Przyszłości”

     • Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

      Nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

      Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

      Otrzymane przez nas wsparcie to 73 500,00 zł, które  przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia zajęć z techniki, robotyki, chemii, wyposażenia pracowni komputerowej oraz na zakup sprzętu audio-video.

      Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

      Zachęcamy do obejrzenia filmu o Laboratoriach Przyszłości: https://youtu.be/bY7JTuDc6D0

      Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stroniehttps://www.gov.pl/web/laboratoria/